جمعه, 16 خرداد 1399
  • ساعت : ۸:۷:۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ 
  • کد خبر : ۱۹۳۵۶۵
مدیركل امور اقتصادی چهارمحال و بختیاری تشریح كرد: جزئیات خرید سهام دولتی از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان چهارمحال و بختیاری بیان داشت : در راستای اجرای جزء (2) بند (الف) تبصره (2)بودجه سال جاری کشور و مصوبه هیات محترم وزیران، وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دولت قصد دارد باقیمانده سهام خود در بانک‌های تجارت، ملت و صادرات ایران و بیمه‌های البرز و اتکایی امین را واگذار نماید .پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری، فرصت بی نظیری را برای ورود آحاد جامعه به بازار سرمایه و سرمایه گذاری در سهام شرکت های معتبری که دولت با هدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار عرضه می‌کند، فراهم می‌سازد.

ایشان به نحوه این واگذاری‌ها اشاره کرد و افزود: این مساله از طریق پذیره ‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه ‌گذاری قابل معامله (ETF) "واسطه‌گری مالی یکم " از تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه جاری  تا ۳۱ اردیبهشت ماه جاری صورت می‌پذیرد.

عبداللهی ویژگی‌ بارز این واگذاری را بهره مندی کلی ایرانیان ازتخفیف ۲۰ درصدی دانست  و تصریح کرد به هر شخص حقیقی تا سقف سرمایه‌گذاری بیست میلیون ریال (دو میلیون تومان)قابل واگذاری بوده و هر فرد دارای کد ملی بدون محدودیت سنی می‌تواند از این امکان بهره مند شوند. 

ایشان افزودند مبنای قیمت سهام تشکیل دهنده واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق در روز آغاز پذیره‌نویسی،  متوسط قیمت سهام در ۳۰ روز گذشته منتهی به تاریخ 13/2/1399 می باشد.

عبداللهی تاکید کرد پذیره‏نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) از طریق کارگزاری‏های بورس و سامانه‏های آنلاین معاملاتی و درگاه‏های غیرحضوری و حضوری بانک‏های منتخب و برای اشخاص فاقد کد معاملاتی (کد بورسی)، از طریق درگاه‏های غیرحضوری و حضوری بانک‏های منتخب صورت می‏پذیرد.

ایشان توصیه کرد به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، شهروندان عزیز جز در موارد ضروری از مراجعه حضوری به شعب بانک ها و کارگزاری ها جداً پرهیز نموده و پذیره نویسی را از طریق مراجعه غیرحضوری به کارگزاری ها و سامانه های آنلاین معاملاتی و درگاه های غیرحضوری بانک ها انجام دهند.

ایشان خاطرنشان کرد برای خرید این واحدها،در حال حاضر داشتن کد بورس الزامی نیست و متقاضیان برای انجام معامله این واحد ها که از ۲ ماه به بعد از تخصیص امکان پذیر است فرصت دارند تا برای دریافت کد بورس به تدریج اقدام نمایند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0